RU UA EN
Главная  -  Корисна інформація  -  Імплантація та протезування зубів: у чому різниця?

Імплантація та протезування зубів: у чому різниця?

12.07.2015

Порівняння протезування та імплантації зубів проводиться досить часто, хоча і є не цілком коректним. Насправді сучасне протезування зубів і імплантація в більшості випадків вирішують абсолютно різні завдання, пов'язані з виправленням дефектів зубного ряду.

Для чого і коли потрібна імплантація зубів

Якщо говорити про імплантацію і протезування зубів в порівнянні, то в цілому імплантація має ширші можливості для відновлення зубного ряду. Імплантом можна замінити один відсутній зуб в будь-якій зоні - особливо зручною в цьому відношенні є одномоментна імплантація. Не менш успішно використовується імплантація для протезування зубів знімними або незнімними конструкціями - на імпланти можна встановити не тільки міст, але й повний знімний протез.

Етапи класичної двоетапної імплантації зубів 

Рис 1. Відсутні 2 зуба, що стоять поруч

Рис 2. Проведена установка імплантатів

Рис 3. Встановлення індивідуальних абатментів на імплантати

Рис 4. Установка металокерамічних коронок на імплантати

Зрозуміло, імплантація перед протезуванням зубів мостовидними зубними протезами краща, ніж обточування здорових зубів під коронки. Тим не менше, ціни на імплантацію і протезування зубів за традиційними методиками різняться досить відчутно, і з цієї причини багато пацієнтів, які порівняли цінові аспекти протезування та імплантації зубів, вибирають більш доступний знімний протез, штамповану коронку та інші «бюджетні» методики відновлення зубного ряду.

Протезування після імплантації зубів

Пацієнт, який порівняв ціни на імплантацію і протезування зубів металокерамікою в його традиційному вигляді і зупинив свій вибір на імплантації, анітрохи не помилиться: протезування після імплантації зубів забезпечує більш прогнозований результат. Якісно виконана імплантація перед протезуванням зубів гарантує стійкість конструкцій за рахунок відмінної фіксації імплантів в кістці і високий косметичний ефект. Єдиним недоліком цієї методики є тривалість термінів ортопедичного лікування: імплантація для протезування зубів виконується мінімум за 3 місяці, а ще частіше - за півроку до установки постійних коронок або мостовидних конструкцій. Виняток становить одномоментна імплантація зубів, але поки що сучасне протезування зубів і імплантація за експрес-методикою на практиці поєднується досить рідко. Винятком із загального правила є і міні імплантація, яка використовується в якості основи для фіксації повних знімних протезів - відповідно до цієї методики вся процедура, включаючи установку протеза, виконується за одне відвідування.

Види протезування після імплантації зубів

Рис 1. Знімний зубний протез з фіксацією до імплантатів

Рис 2. Незнімний (мостовидний) протез на імплантатах

Види імплантації для протезування зубів

Втім, установка міні імплантів, у зв'язку зі специфічною областю їх застосування, зазвичай розглядається як окремий напрямок в імплантології. У традиційній імплантації та протезуванні зубів можливе використання тільки імплантів нормального розміру, здатних витримувати відчутні навантаження на щелепу. Традиційна методика імплантації складається з двох етапів. На першому з них розрізаються ясна, здійснюється установка імпланта і ушивання ясен до повного приживлення. На другому етапі виконується власне протезування після імплантації зубів (установка абатмена, формування ясна і фіксація протеза на абатмен). Сьогодні все більш широке поширення набуває одномоментна імплантація, виконувана без попередніх розрізів ясен - імплант встановлюють прямо в лунку видаленого зуба. Для такої процедури як одномоментна імплантація зубів застосовуються імпланти нерозбірної конструкції з вже встановленою на них коронкою, завдяки чому скорочується не тільки період інтеграції, а й етап протезування після установки імпланта.


2015-08-27. Трі-Ніті. Всі права захищені.
Копіювання матеріалів тільки з зворотнім лінком