Полезная информация
14.02.2017
Типичные осложнения
12.07.2015
Имплантация и протезирование зубов: в чем разница?
22.07.2014
К чему приводит неправильный прикус?
Щербинка між зубами, «кролячі» зуби, надто високо розташовані ікла на верхній щелепі, відсутність вольового підборіддя - достатні аргументи для того, щоб соромитися своєї посмішки. Проте помилково вважати неправильний прикус лише естетичним дефектом. Ця аномалія посилюється захворюваннями ясен, призводить до стертості зубів. Така патологія будови щелепно-лицьової області доставляє потенційному пацієнтові ще й серйозний дискомфорт. Володар такого дефекту стикається з більшою кількістю проблем із зубами, ніж людина з традиційною будовою рота.
Неправильний прикус веде до порушень в області скронево-нижньощелепного суглоба-це один з найскладніших суглобів в організмі людини. Так, інші суглоби виконують рухи тільки в двох напрямках, а скронево-нижньощелепний здатний рухатися в трьох. У результаті володар неправильного прикусу відчуває біль при жуванні, головні болі.
Порушення дикції, гаркавість і шепелявість також часто зустрічаються при неправильному прикусі. Справа в тому, що зуби, як відомо, беруть участь у формуванні звуків нарівні з губами і язиком, тому патології у їх розвитку неминуче ведуть до проблем артикуляції. У цьому випадку жоден логопед не зможе допомогти пацієнтові правильно вимовляти звуки.
З зубами, зростаючими «внахлест», складно дотримуватися достатньої гігієни. Скупчування зубного нальоту неминуче, а це веде до цілого ряду захворювань, від карієсу до пародонтиту.
Не дарма говорять, що в організмі людини все взаємозалежне. Найчастіше потенційні пацієнти ортодонтів скаржаться на порушення травлення, адже недостатнє пережовування їжі загрожує порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту. Крім того, неправильний прикус і криві зуби зазвичай супроводжуються неправильною поставою. Також нетипова будова щелепно-лицевої області тягне за собою порушення дихання, викликаючи захворювання лор-органів, приводячи до головного болю, отитів, гаймориту і цілому ряду інших захворювань.
Плюс до всього, володар неправильного прикусу не зможе захоплюватися таким модним хобі, як дайвінг. Справа в тому, що на сьогоднішній день виробники випускають тільки загубники для людей з нормальним прикусом.
На щастя, сучасна ортодонтія дозволяє вирішувати проблеми з прикусом у будь-якому віці.