(044) 573-93-78
(067) 344-11-33
  з 9.00 до 21.00 без
вихідних та перерви
  Київ, Позняки,
пр. Григоренко 28, оф.10

Зуби мудрості

Зуби мудрості

Зуби мудрості прорізаються найостаннішими із зубів, а тому з ними пов'язано безліч легенд і повір'їв. Наприклад, слов'яни вірили, що ці зуби з'являється тоді, коли людина досягає справжньої мудрості, стає зрілою і самостійною, набуваючи захист вищих сил. Нашим далеким предкам доводилося жувати більш грубу їжу, ніж нинішнім сучасникам, тому зуби мудрості або треті моляри протягом тисячоліть стали по суті атавізмом.

Зуби мудрості, що не прорізалися (ретеновані) продовжують розвиватися в кістковій тканині, викликаючи різні порушення: хронічний гайморит, болі в щелепно-лицьовій області, кісти, пухлини, зміщення зубів.

У деяких випадках ретенований зуб мудрості чинить тиск на корінь сусіднього зуба, викликаючи його розсмоктування, що призводить у подальшому до його видалення. У разі часткового прорізування зуба мудрості можливе запалення м'якої тканини, набряки, біль, утруднене відкривання рота. Видалення зубів мудрості вже в зрілому віці буває досить травматичним. Наприклад, довгі коріння восьмих зубів можуть стикатися з нижньощелепним нервом або гайморовою пазухою, що може привести до їх пошкодження.

Сьогодні ми в обов'язковому порядку проводимо рентгенологічне обстеження всіх дітей і підлітків, які прийшли до нас на консультацію, з метою прогнозу стану зубів мудрості, їх розміру, кута нахилу, наявність місця, ступінь формування, можливості прорізування чи ні. Якщо зуб мудрості знаходиться в стадії зачатка і ще не прорізався, і ми бачимо, що він буде розвиватися неправильно, то ми рекомендуємо його видалити, поки в нього ще не сформувалися коріння - в цьому випадку операція буде досить простою.

Видалення зачатків зубів мудрості з лікувальною або профілактичною метою оптимально проводити в 13-15 років. У цьому віці закінчується ріст нижньої щелепи в дистальному відділі, легше протікає видалення і подальший післяопераційний період. За даними іноземних фахівців, видалення зубів мудрості по ортодонтичним показаннями було проведено у 35,1% оглянутих пацієнтів, а за хірургічними показаннями у 44,8% (S.F.Worral., 1998). 
Переваги раннього видалення восьмих зубів: 
• Скорочуються терміни ортодонтичного лікування.
• Досягається більш стабільний результат після ортодонтичного лікування.
• Попереджається утворення фолікулярних кіст.
• Попереджається утруднене прорізування, що супроводжується запаленням і патологічними змінами в кістковій тканині.
• Зменшується ймовірність виникнення рецидиву тісного положення зубів у передньому відділі після ортодонтичного лікування.


ПопередняПовний перелікНаступна
2016-10-27. Трі-Ніті. Всі права захищені.
Копіювання матеріалів тільки з зворотнім лінком