RU UA EN
068-763-77-77   з 9.00 до 21.00 без
вихідних та перерви
  Київ, Позняки,
пр. Григоренко 28, оф.10
Главная  -  Питання і відповіді  -  Що таке канали зубів?

Що таке канали зубів?

Всі зуби під емаллю і дентином мають сполучну тканину, яка називається пульпою, де знаходяться вени, артерії і нерви, що живлять зуб. Канали зуба - це дуже маленькі тонкі утворення, які проходить через весь зуб. Кожен зуб має, принаймні, один канал. Може бути до чотирьох каналів в одному зубі.

Чому зуби болять?

Коли інфікується пульпа при попаданні бактерій через глибоку порожнину або внаслідок перелому зуба при травмі, вона некротизується. Пошкоджена або мертва пульпа викликає посилення кровотоку і клітинну активність. Збільшений тиск в пульпі не знаходить виходу і викликає біль. Біль, як правило, відчувається при натисканні на цей зуб або при жуванні, а також на холодну та гарячу воду і їжу.

Навіщо потрібне пломбування каналів?

Тому що біль самостійно не пройде. Без лікування інфекція може поширитися на навколишню кістку. Біль звертає нашу увагу на проблемний зуб, що дозволяє його вилікувати. Інша альтернатива-видалення. Утворене після видалення місце викликає зсув сусідніх зубів в сторону порожнього місця, це призводить до зубо-щелепних деформацій. Видалення дешевше, але відновлюючи відсутність зуба мостом або імплантатом, Ви витратите більше грошей, ніж на лікування каналів. Якщо у Вас є вибір, завжди краще зберегти свої власні зуби.

Що включає лікування каналів?

Якщо Ваш стоматолог рекомендує Вам лікування каналів, він або вона можуть направити Вас до фахівця з лікування каналів - ендодонтиста. Лікування каналів зазвичай включає від одного до трьох відвідувань.
Під час першого відвідування Вам швидше за все зроблять місцеву анестезію. Зуб ізолюють від слини і розкривають пульпарную камеру зуба. Потім видаляють інфіковану пульпу, прочищать канали, промиють дезінфікуючими розчинами, заповнять канали лікувальною пастою. Залежно від стану зуба канали можуть бути закриті тимчасовою пломбою, залишені відкритими для дренування або ж запломбовані постійними матеріалами. Якщо поставлена тимчасова пломба, в наступне відвідування вона буде видалена, і канали запломбують постійним матеріалом. Якщо зуб сильно зруйнований, всередину кореня може бути встановлена вкладка, яка потім покривається металокерамічної коронкою.

Чи існує якийсь ризик?

Більше 95% всіх лікувань каналів успішні. Однак іноді потрібно перепломбувати канали через запалення відгалужень каналів, які залишилися непоміченими або відлом фрагмента інструменту, що трапляється досить рідко. У деяких випадках навіть після цього відзначається незначний біль протягом 3-4 днів.

Що трапляється після лікування?

Запалення тканин може викликати дискомфорт протягом декількох днів, від якого допомагають анальгетики. Загоєння контролюється на регулярних оглядах. Після лікування необхідно чистити зуби, користуватися флосом, уникати жорсткої їжі.


2015-08-27. Трі-Ніті. Всі права захищені.
Копіювання матеріалів тільки з зворотнім лінком