RU UA EN
Главная  -  Пародонтология  -  Як лікувати пародонтит?

Як лікувати пародонтит?

Діагностика - візитна картка нашої клініки. Звернувшись до нас, Ви пройдете повне стоматологічне обстеження, яке виявить Ваші приховані і явні стоматологічні проблеми.
1) Огляд
Огляд проводиться за допомогою інтраоральної камери. Всі фотографії виводяться на дисплей комп'ютера. Ми обстежуємо не тільки зуби, але і язик, слизову оболонку щік і піднебіння, слинні залози і протоки, приділяємо увагу скронево-нижньощелепному суглобу.

2) Професійна гігієна
Професійна гігієна зубів – це комплекс заходів, спрямованих на виявлення зубних відкладень і вибір оптимального методу їх видалення. Крім того, ми навчаємо пацієнтів принципам індивідуальної гігієни зубів, даємо рекомендації з використання додаткових лікарських засобів, які будуть сприяти регенерації тканин пародонту.
3) Урок гігієни
Наша клініка працює за системою iTOP професора Шедельмаєра, який вже 20 років викладає гігієну порожнини рота на стоматологічному факультеті Гамбурзького університету. iTOP- це послідовний, надзвичайно ефективний і  повністю атравматичний метод гігієни порожнини рота.

Ми  коригуємо індивідуальну гігієну пацієнта, підбираючи зубну щітку, пасту, ополіскувач, йоршики, іригатор, скребок для язика і навчаємо, як зберегти здоров'я зубів і порожнини рота на все життя.

4) Рентгендіагностика
Американська стоматологічна асоціація провела дослідження, згідно з якими при найуважнішому огляді виявляється всього 47% каріозних порожнин, решта - 53% фіксуються на панорамному рентгенівському знімку. Тому він став обов'язковим етапом діагностики для американських лікарів. Ми взяли їх досвід на озброєння.
 Крім прихованих каріозних порожнин на знімку можна виявити кісти і гранульоми, ретиновані зуби. Можна також оцінити якість пролікованих каналів, структуру і рівень кісткової тканини, стан скронево-нижньощелепного суглоба і гайморових пазух.

5) Пародонтограма
Дослідження пародонту за допомогою комп'ютерної програми «Florida Probe» дає можливість спеціалісту з точністю до 0,1 мм оцінити глибину пародонтальних кишень. Ця комфортна  процедура триває 30 хв. Результати оформлені графічно і в кольорі. Ви можете використовувати їх для об'єктивної оцінки ефективності пародонтологічного лікування.

6) Діагностична модель
Лікар знімає зліпки з Ваших щелеп і по відлитій з гіпсу моделі наочно визначає прикус, наявність травматичних вузлів, відсутність контактів між зубами,  старі, стерті або неправильно встановлені пломби.

Даний вид обстеження обов'язковий, якщо Ви звертаєтеся з метою протезування, ортодонтичного лікування, встановлення вінірів.
7) Бактеріологічний тест
Проводячи бактеріологічний посів вмісту пародонтальних кишень і визначаючи чутливість мікроорганізмів до антибіотиків, ми грунтовно підходимо до вирішення Вашої проблеми.

Ви дізнаєтеся, які мікроорганізми «тероризують» Вас протягом тривалого часу.Усього відомо близько 500 видів бактерій, що викликають пародонтит, тому необхідна їх точна ідентифікація для успішної вибіркової антибіотикотерапії.
Також ми досліджуємо мікрофлору порожнини рота.

8) Консультації суміжних спеціалістів
Захворювання пародонту впливає на весь організм. При наявності у Вас захворювань серця, щитоподібної залози, підшлункової залози, гіпертонічної хвороби або цукрового діабету Вам будуть потрібні консультації фахівців відповідного профілю та додаткові обстеження.

9) Санація ротової порожнини
 Для успішного лікування пародонтиту потрібно усунути всі вогнища карієсу та його ускладнень. Мова йде про переліковування кореневих каналів, пломбування пришийкових каріозних порожнин, відновлення міжзубних контактів.У роті пацієнта не повинно бути ретенційних пунктів для накопичення мікроорганізмів.

10) Закритий кюретаж
Видалення зубного нальоту, очищення кореня і ясен сприяють зменшенню кількості мікроорганізмів і глибини кишень. Після кюретажу зникають кровоточивість і  свербіж ясен. Поверхня зубів стане гладкою, а рухливі зуби зміцняться у кістці. Після закритого кюретажу може посилитися чутливість зубів, але вона проходить протягом 1 -2 тижнів при використанні спеціальних препаратів. Ви можете помітити оголення коренів зубів, рецесію ясен. Це - природна реакція тканин пародонта на усунення запалення.

11) Тимчасове шинування
Під час першого етапу лікування проводять тимчасове шинування рухомих зубів. Це можна зробити за допомогою спеціальних ниток або дуг. Тимчасові коронки також можуть виконувати роль шини.
 
12) Хірургічні втручання
Дії хірурга спрямовані на корекцію м'яких тканин присінку порожнини рота і зняття напруження в тканинах пародонту. Застосовується у пацієнтів, що мають мілкий присінок порожнин рота, низькоприкріплену або високоприкріплену вуздечку верхньої або нижньої губи, епітеліальні тяжі в області іклів, премолярів та молярів.

13) Оцінка результатів
Через 4-8 тижнів після кюретажу неглибокі кишені зникають, а глибокі – зменшуються. Пародонтолог знову вимірює глибину кишень біля кожного зуба.


При наявності глибоких кишень (більше 5 мм) необхідно провести відкритий кюретаж для остаточного очищення  важкодоступних ділянок коренів зубів. Під час хірургічного лікування заміщується зруйнована запальним процесом кісткова тканина.

14)/ukr/periodontal_treatment/54">Апарат «Вектор» - підтримуюче лікування
Після усунення запального процесу в пародонті для запобігання загострень захворювання необхідно проводити курси підтримуючого лікування. Якщо зубний наліт знову почне накопичуватися на поверхні зубів, виникне повторне інфікування ясен і рецидив хвороби. При рецидивах процес протікає набагато швидше і гірше піддається лікуванню. Щоб запобігти повторному запаленню ясен, необхідно  регулярно проводити гігієну, Вектор-терапію, стимулювати імунний захист порожнини рота. Після закінчення курсу лікування пацієнти знаходяться на диспансерному обліку. Пародонтолог складає індивідуальний графік відвідувань.

Така система допомагає вчасно отримати необхідну допомогу, зберегти зуби та покращити якість життя.


2015-08-27. Трі-Ніті. Всі права захищені.
Копіювання матеріалів тільки з зворотнім лінком