RU UA EN
Главная  -  Пародонтология  -  Кюретаж пародонтальних кишень

Кюретаж пародонтальних кишень

Пародонтит - захворювання, при якому інфекція вражає ясна і кістку, що призводить  до втрати зуба. У нормі глибина зубо-ясеневої борозни становить близько 2 - 3 мм, але при пародонтиті відбувається руйнування зубо-ясеневого прикріплення, в результаті чого утворюються пародонтальні кишені, які стають резервуаром для бактерій. Метою лікування пародонтиту є ретельне очищення патологічних пародонтальних кишень від бактерій (кюретаж) і попередження подальшого руйнування зубо-ясеневого прикріплення.

Кюретаж пародонтальних кишень- це процедура видалення під'ясеневих відкладень, грануляційної тканини, пророслого епітелію, розм'якшеного цементу, продуктів життєдіяльності мікроорганізмів з пародонтальної  кишені. Завдяки цьому на місці вилучених грануляцій формується щільна рубцева тканина, яка надійно захищає пародонтальну кишеню від зовнішніх подразників. Крім того, лікар створює такі умови, щоб першою до кореня зубів приєдналася звичайна мікрофлора порожнини рота, а не агресивна пародонтопатогенна. Закритий кюретаж проводиться тільки після ретельної діагностики, професійної гігієни, усунення запалення, гноєтечі з пародонтальних кишень.  Під місцевою анестезією та антисептичним зрошенням лікар вискоблює вміст кишень і полірує корені зубів.

Закритий кюретаж застосовується при патологічних кишенях глибиною до 5 мм.
Процедура проводиться з використанням спеціальних інструментів - зоноспецифічних кюрет Грейсі.


Жоден прилад не може сьогодні замінити ручні інструменти в пародонтології. Для лікаря-пародонтолога  ручні інструменти є основним «продовженням» рук. Ми працюємо пародонтологічними інструментами фірми «Hu-Friedy», які не мають собі рівних вже 70 років. За допомогою легендарних кюрет Грейсі і техніки закритого кюретажу в більшості випадків вдається досягти зменшення глибоких пародонтальних кишень і повного закриття малих кишень.

Видалення зубного нальоту, очищення кореня і ясен сприяють зменшенню кількості мікроорганізмів. Після кюретажу зникають кровоточивість і  свербіж ясен. Ясна починають швидко відновлюватися і через 2-3 тижні набувають блідо-рожевого кольору.  Поверхня зубів стає гладкою, а рухливі зуби  зміцнюються в кістці.

Легка і середня форми пародонтиту добре піддаються лікуванню і, як правило, не потребують хірургічних втручань.


2015-08-27. Трі-Ніті. Всі права захищені.
Копіювання матеріалів тільки з зворотнім лінком