RU UA EN
Главная  -  БЕЗПЕКА лікування у стоматологічній клініці ТРІ-НІТІ

БЕЗПЕКА лікування у стоматологічній клініці ТРІ-НІТІ

Стерильності інструментарію і матеріалів ми приділяємо особливу увагу.

При лікуванні зубів можуть передаватися такі мікроорганізми: цитомегаловірус, віруси гепатиту В і С, вірус простого герпесу 1-го і 2-го типів, вірус імунодефіциту людини, стафілококи, стрептококи. Крім того, можливе зараження сифілісом, туберкульозом, інфекційним мононуклеозом.

За даними ВООЗ, 1 з 30 випадків порізів рук лікаря під час прийому пацієнтів закінчується зараженням лікаря гепатитом, 1 з 300 - зараженням СНІДом.

Ми маємо сучасно обладнану стерилізаційну кімнату, в якій проводиться дезінфекція, стерилізація і упакування інструментарію відповідно до чинних в Україні нормативів.

Ми піклуємося про здоров'я наших пацієнтів і захищаємо їх від перехресної інфекції.

Дезінфекція - це комплекс заходів, спрямованих на знищення збудників інфекційних захворювань і руйнування токсинів на заражених інструментах, одязі, оточуючих предметах шляхом фізичного або хімічного впливу на них за допомогою дезінфікуючих засобів.

Дезінфекція зменшує кількість мікроорганізмів до прийнятного рівня, але цілком їх не усуває. Це- один з видів знезараження.

Стерилізація - процес знищення всіх мікроорганізмів, включаючи спори, шляхом впливу на них теплом, випромінюванням, хімічними речовинами або шляхом фільтрування.

Стерилізаційна кімната клініки «ТРІ-НІТІ» обладнана такими приладами: 
-Ультразвукова ванна для очищення інструментів "Ultrasonic Cleaner";
- Паровий стерилізатор (автоклав) "SterilClave" фірми "Cominox" (Італія);
- Дистилятор (Італія);
- Апарат для упакування інструментів в крафт-пакети «Euroseal Plus» (Італія);
- Повітряний стерилізатор (сухожарова шафа) "ГП-80" (Росія).

Кожен стоматологічний інструмент, який використовувався на прийомі пацієнта проходить спочатку всі стадії передстерилізаційної обробки і далі піддається ретельній стерилізації відповідно до норм і правил санітарно-епідеміологічного режиму.

Даний процес включає в себе: 
- Замочування інструментарію в дезинфікуючих розчинах «Дескотон форте», які вироблені із сировини та за технологією компанії Dr.Schumacher.

Механічне очищення інструментів в ультразвуковій ванночці "Ultrasonic cleaner"

Промивання інструментів дистильованою водою.

Упаковка інструментів у спеціальні герметичні крафт-пакети для стерилізації.

Безпосередньо стерилізація інструментів у паровому стерилізаторі високого тиску (автоклав) «SterilСlave» (Італія) або в повітряному стерилізаторі при високій температурі.

Стерилізація інструментів у повітряному стерилізаторі при температурі 180 ° С.

Зберігання стерильного інструменту в спеціальних бактерицидних камерах "PANMED"

 

Контроль процесу стерилізації проводиться 2-ма способами одночасно:

1. Використання багатопараметричних індикаторів при кожному стерилізаційної циклі.

2. Візуальний контроль за приладами стерилізуючого обладнання.

Щомісячно проводиться контроль стерильності медичного інструментарію бактеріологічним методом в лабораторії санітарно-епідеміологічної станції міста Києва.

Для забезпечення безперебійної роботи в клініці створено багаторазовий запас стерильного стоматологічного інструментарію.

З метою забезпечення асептичних умов в стерилізаційне відділення встановлена бактерицидна лампа «Philips».

У стоматологічній клініці «Трі-ніті» працює припливно-витяжна вентиляція. Вона дозволяє домогтися швидкого і безпечного знезараження і провітрювання кабінету.

В наших кабінетах також встановлена спеціальна кварцова лампа. При обробці зубів утворюється пил, що містить мільйони мікроорганізмів. Пил осідає на стіни, стелю, інші поверхні, ми його вдихаємо, і відбувається додаткове інфікування організму. Кварцова лампа, включена в проміжках між прийомами пацієнтів, зменшує кількість бактерій, які літають в повітрі, у кілька десятків разів.

Для комфортного лікування стоматологи та асистенти нашої клініки користуються індивідуальними засобами захисту - масками, рукавичками, окулярами, щитками.

Також в клініці одноразові нагрудні серветки для пацієнта, слиновідсмоктувач, пилосос, склянки для полоскання порожнини рота, рукавички лікаря та асистента.

Ще одним важливим моментом дотримання всіх правил антисептики є ретельна обробка рук стоматологів спеціальними розчинами "Бактолін" і "Стерилліум".

Для безпеки пацієнтів і персоналу клініки використовуються одноразові бахіли, які одягають наші відвідувачі на початку прийому. Бахіли одягаються поверх взуття і перешкоджають занесенню пилу і бруду з вулиці у кабінет стоматолога.

нструменти, які контактують з порожниною рота пацієнта, проходять обробку з використанням сучасних дезінфектантів з одальшою стерилізацією в автоклаві в спеціальних крафт-пакетах, які розкриваються у присутності пацієнта. 
На кожному пакеті стоїть дата, час і прізвище медсестри, яка проводила стерилізацію.

У кожному пакеті знаходиться спеціальний індикатор, який при недотриманні режимів автоклавування змінює колір і сигналізує про порушення. Таким чином, працює система подвійного контролю за стерилізацією інструментарію.

Використання автоклава, на відміну від традиційного сухожарового стерилізатора, дозволяє в повному обсязі проводити стерилізацію валиків, серветок, та інших медичних виробів з паперу, гуми, скла, пластику. Наявність автоклава дозволяє також проводити якісну стерилізацію стоматологічних наконечників. (У більшості клінік проводять хімічну обробку).

На наших стоматологічних установках змонтовані додатково до штатних слино відсмоктувачів спеціальні стоматологічні пилососи. Завдяки їх наявності пацієти і мед.персонал не вдихають частинок пилу, які утворюються при обробці зубів.

Для очищення борів, ендодонтичного та дрібного інструментарію ми використовуємо спеціальну ультразвукову ванночку, яка дозволяє домогтися більш високої якості очищення і стерилізації .

Одним з важливих факторів, що впливають на безпеку стоматологічного лікування є обробка стоматологічного наконечника. Цей прилад безпосередньо контактує з порожниною рота пацієнта і відіграє важливу роль у передачі інфекції. Правильним є обробка наконечника за допомогою дезрозчинів після кожного пацієнта і автоклавування в кінці робочого дня. Це робить наявність автоклава в клініці обов'язковим. 
Зберігання інструментів після стерилізації до прийому пацієнта проводиться в УФ-камері «Панмед». 
Серветки, стаканчики, слиновідсмоктувачі, рукавички, нагрудні серветки, маски персоналу після використання проходять дезінфекцію та утилізуються в спеціальні контейнери, які знищуються.

Поновлено: 27.08.2015

2015-08-27. Трі-Ніті. Всі права захищені.
Копіювання матеріалів тільки з зворотнім лінком