Київ, Позняки пр-т Григоренка 28
ostryanko_ya

Кісткова пластика

Майже половина пацієнтів, які звертаються до імплантолог, потребують нарощування кісткової тканини для успішної фіксації і приживлення імплантату.

Чому ж трапляється так, що власної кістки недостатньо?

Тривале запалення

Якщо в каналах зуба тривалий час була інфекція, уражається кісткова тканина. І чим довше зберігається вогнище інфекції. тим більше стоншується кістка. Хворий зуб ні в якому разі не можна запускати – ви зможете втратити не тільки зуб, а й можливість імплантації на місці видаленого зуба.

Пародонтит

У слідстві парадонтита оголюються шийки зуба, зуби стають рухливі, а кісткова тканина зазнає серйозних дистрофічні зміни. Пародонтит ускладнює імплантацію, але не є протипоказанням до неї.

Травматично видалення зуба

Видаляти зуби теж треба грамотно. Здавалося б, яка різниця, все одно зуб вже не врятувати. Зуб – немає, а ось кісткову тканину – так. Недосвідчений або неграмотний лікар видаляючи зуб може також зруйнувати кісткову стінку і разом з корінням зуба виламати частина кістки. Пацієнт в такому випадку відчуває біль і незручність через погано загоюються лунки, а пізніше, коли виникне питання імплантації, змушений перенести ще й операцію з пластики кістки.

Тривале відсутність зуба

Якщо у пацієнта довгий час відсутністю один або кілька зубів, кістка на їх місці теж буде истончаться. Організм «економить ресурси» і не має тканини, що не несуть функціонального навантаження. Чим довше відсутня зуб, тим більші зміни кісткової тканини відбуваються. Атрофії також сприяє носіння всіх видів знімних протезів, які спираються безпосередньо на кістку щелепи.

У всіх цих випадках потрібно нарощування кістки, а це один з найскладніших моментів в хірургічній стоматології та імплантології.

Як же відбувається кісткова пластика?

В місце, де не вистачає власної кістки, підсипає подрібнену штучну або донорську кістка, або зміцнює кістковий блок. Потім закриває зону підсадки спеціальною мембраною. За 4-6 місяців в залежності від регенеративних здібностей організму, кісткова тканина приживається і зростається з рідною.

Нарощування кістки – дуже важливий етап в імплантації. Від того, в яку кістку буде встановлений імплантат, залежить, як добре він приживеться і як довго прослужить.