Київ, Позняки пр-т Григоренка 28
ostryanko_ya

Ортодонтичні апарати і пластинки

Ортодонтичні апарати і пластинки – це спеціальні конструкції, які застосовуються для корекції положення зубів і прикусу як у дорослих, так і у дітей. Сьогодні для вирівнювання зубів застосовуються різні методики. Це може бути корекція за допомогою брекет-систем або кап Инвизилайн, але використовуються і традиційні пластинки і спеціальні ортодонтичні апарати, які можуть бути рекомендовані як маленьким пацієнтам, так і дорослим. Пластинки – ефективні при наявності проміжків між зубами, неправильної форми зубного ряду або викривленні зубів. Найбільш відповідну методику лікар-ортодонт підбирає індивідуально після комплексної діагностики.

Види ортодонтичних пластинок для зубів

Існує два основних види апаратів для вирівнювання зубів: це – знімні і незнімні конструкції. Знімні апарати – рекомендуються в період розвитку зубощелепної системи. Ці конструкції можуть бути одночелюстной, або – кріпитися на обидві щелепи з різними елементами для вирівнювання зубів.
Для досягнення бажаного результату пластинки і апарати рекомендують носити близько 2-х років. За необхідності їх змінюють кожні півроку. Точну тривалість лікування визначає лікар-ортодонт на основі даних діагностики, складності дефектів і особливостей пацієнта.

Особливості ортодонтичних пластинок для зубів

Спеціальні апарати для вирівнювання зубів виготовляють індивідуально – на основі зліпка зубів і даних рентгенівського дослідження. Таким чином, вони в точності повторюють рельєф ясен і зубів, що сприяє швидкому звикання: досить декілька днів, щоб звикнути до платівок. Перед тим, як приступити до корекції прикусу проводиться лікування карієсу та інших захворювань. Дуже важливо дотримуватись рекомендацій лікаря і вчасно приходити на огляд для контролю проміжних результатів.

Переваги застосування ортодонтичних пластинок для зубів

Якщо порівнювати пластинки для корекції прикусу з іншими ортодонтическими конструкціями, то вони мають такі переваги:

  • їх швидко виготовляють на основі зліпків зубів;
  • пластинки виправляють серйозні порушення прикусу в період росту дитини;
  • немає складнощів в щоденній гігієні порожнини рота;
  • доступна ціна (в 2-3 рази нижче, ніж вартість брекет-систем).